Filmy na čerstvém vzduchu aneb kam do letního kina v Praze

Filmy na čerstvém vzduchu aneb kam do letního kina v Praze 

Pokud zůstáváte během léta v metropoli, spojit zábavu s kulturním zážitkem můžete na návštěvě letního kina. Přinášíme vám přehled open air promítání z různých koutů hlavního města.

Letní kino v Ďolíčku

Městský stadion v Ďolíčku nedaleko tramvajové zastávky Bohemians ve Vršovicích slouží přes léto nově také coby letní kino. V srpnu se po červencové přestávce můžete těšit na čtveřici slavných českých filmů – Jedna ruka netleská, Světáci, Prezident Blaník či Příběhy obyčejného šílenství – a také na zbrusu nový sportovní dokument Maradona. Jednotné vstupné na promítání činí 50 Kč.

Letní kino Žluté lázně

Začátkem června zahájilo sezónu letní kino v areálu v Podolí, které letos nabídne dvacet devět projekcí, které začínají v úterý a sobotu vždy v 21.30 hodin. Na plátně umístěném na travnaté pláži nebudou chybět nové ani kultovní snímky české i světové produkce. Tento měsíc návštěvníky čeká třeba Teorie tygra, Dítě Bridget Jonesové, Jurský svět: Zánik říše nebo Rychle a zběsile 8. Vstupné do kina se neplatí zvlášť, platí se pouze vstup do areálu.

Letní kino na střeše Centra Černý Most

I v letošním roce máte možnost zdarma zhlédnout deset tuzemských snímků, které měly loni premiéru. Na střeše Centra Černý Most se od 20. června bude každý čtvrtek až do 22. srpna promítat, mimo jiné komedie Po čem muži touží, historické drama Toman, biografický snímek Jan Palach nebo Troškova pohádka Čertoviny.

Letní kino u Anežského kláštera

V rámci programu Anežka LIVE! v zahradě Anežského kláštera se konají mimo jiné i filmová promítání pod širým nebem, a to každé úterý a čtvrtek. Těšit se můžete třeba na Bergmanův snímek Sedmá pečeť, film Žiletky, drama Tranzit, sci-fi První člověk, High Life nebo Blade Runner 2049, road movie Jízda či dokument Moje století.

Letní kino u Keplera

Na největší filmové hity láká letní kino v parku Maxe van der Stoela v ulici Hládkov nedaleko Pražského hradu, které za příznivého počasí nabídne bezplatné projekce každý čtvrtek vždy od 21.30 hodin až do září. V červnu stihnete dokument Trabantem tam a zase zpátky, životopisné drama Oni a Silvio, drama Kafarnaum nebo snímek na téma migrace Tranzit.

Letní kino před Crossem

Jako každý rok bude i tentokrát holešovický Cross Club promítat zdarma na svém nádvoří pod širým nebem. Letní kino zde bude hostit každou středu, na nejbližších projekcích se můžete těšit na dokument Trabantem tam a zase zpátky, historické drama Nejtemnější hodina, biografii o slavném módním návrháři McQueen nebo na historické drama plné intrik Favoritka.

Letní kino Kasárna Karlín

Domácí klasiky i zahraniční legendární snímky si užijete v letním kině na nádvoří Kasárna Karlín. V červnu na zdejším plátně zhlédnete netradiční love story 500 dní se Summer i slavné české Básníky, červenec nabídne třeba thriller Tahle země není pro starý či předválečnou komedii Škola základ života. V srpnovém programu si nenechte ujít gangsterku Zjizvená tvář či road movie Bezstarostná jízda a závěr letní sezóny láká na allenovku Sladký ničema nebo sci-fi Gravitace.  

Letní kino MeetFactory

Na environmentální hrozbu se letos zaměřilo smíchovské letní kino v MeetFactory, které od 5. června do konce září promítá zdarma každou středu snímky vybízející k zamyšlení nad přírodními změnami a lidskými možnostmi změnit planetu k lepšímu. Každou projekci, mezi nimiž nebude chybět horské drama Vyšší moc, dobrodružný film Ztracené město Z nebo sci-fi o letu na Měsíc První člověk, doplní dramaturgický úvod.

Letní kino Be2Can

Zbrusu nové letní kino se letos v květnu otevřelo v areálu holešovického Výstaviště. Gauč ve Stromovce bude po celé léto promítat vždy ve čtvrtek a slibuje výběr kvalitních filmů z distribuce Film Europe a Be2Can. Na programu budou snímky, které sklidily úspěch na světově proslulých festivalech jako Berlinale či Cannes, ať už Zabití posvátného jelena, Neon Demon nebo O těle a duši.

Letní kino Klubovna

V objektu někdejší školky v dejvické ulici Generála Píky najdete Klubovnu, která v letní sezóně nabídne promítání nedávných snímků i starší klasiky. V červnu vás čeká animovaný film Psí ostrov, nejslavnější mayovka Poklad na Stříbrném jezeře, Oscarem ověnčené válečné drama Dunkerk i pohádka Tři veteráni v režii Oldřicha Lipského.

Letní kino Kamínka

Na jižním okraji metropole ve Zbraslavi najdete letní kino Kamínka, které odstartuje sezónu 6. června promítáním loňského trháku Bohemian Rhapsody. Na tento měsíc plánuje také za jednotné vstupné 100 Kč projekce komedie Chata na prodej, historického sportovního snímku Zlatý podraz nebo pohádky Čertí brko.

Letní kino na Pragovce

Stejně jako v loňském roce nabídne industriální prostor ve Vysočanech projekce snímků studentů pražské FAMU. Každé promítání v letním kině se zaměří na vybrané téma různě uchopené vícero autory. V rámci úvodního večera 20. června doplní filmový program nepravidelná akce Dolce far niete se setkáním s umělci či komentovanou prohlídkou zdejších výstav. Kino zde bude otevřeno až do 11. října. 

Letní kino Praha 10

Ve čtvrtek vždy jednou za dva týdny pořádá Městská část Praha 10 promítání pod širým nebem. 27. června můžete v Malešickém parku zhlédnout legendární tragikomedii Samotáři, v dalších týdnech na různých místech následují snímky Ženy v běhu, Po čem muži touží, Toman, Asterix: Tajemství kouzelného lektvaru nebo Teroristka. Vstupné na jednotlivé projekce činí 50 Kč. 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!